8. – 9. 6. 2018

PARDUBICKÉ NÁDRAŽNÍ KINO SIRIUS

Trať je studentský festival, který má za cíl nejen dát příležitost mladým tvůrcům projevit svůj talent, ale také oživit zapomenutý prostor bývalého kina Sirius, které se nachází přímo na pardubickém nádraží. Na obě tyto skutečnosti přímo odkazuje název festivalu, nejprve na umístění v železničním uzlu, dále se odvíjí od naší představy propojování jednotlivců, vytváření nových vazeb a kontaktů na pomyslné trati našeho života. Čeká Vás pestrý program, na kterém se podílejí převážně umělci z řad studentů. Nyní by se mohlo zdát, že je festival určen pouze pro ně, to ale není pravda. Festival potěší každého, kdo má zájem o kulturu a umění. Mysleli jsme i na děti, pro ně je určena loutková pohádka Malenka. Vstupenky se budou prodávat na místě. Vstup na pátek za 50 Kč, na sobotu 100 Kč. Oba dva dny za 130 Kč. Festival je součástí Muzejní noci v Pardubicích, začátek pátečního programu vernisáž, promítání filmů a autorské čtení budou zdarma.

PERNER
logo hithit

Moc děkujeme všem, kteří přispěli naší kampani, ve které jste dokázali vybrat na náš projekt fantastických 66 tisíc! Tak si přijeďte pořádně zaTRATit…těšíme se na Vás v červnu! A ještě jednou DÍKY

logo hithit

PROGRAM

PÁTEK 8. 6.

SOBOTA 9. 6.

HUDBA

VNEUMICKY

VNEUMICKY je složení tří žaludes z Plzně. Yung Jekinse a.k.a na sobě Gucci z Tunisu, Vykrut Smajl s buchnou v kapse a DJ Zmydabeats. Od prvního tracku uběhly 2 roky a nic se nezmění na bizarnostech v hudbě a klipech.

WEB

HUDBA

MARKET

“Lepší než Lil Xan.”
Garage disco, death jazz, post-punk, funky, big beat, family-friendly pop shits for anxiety kids™ aka skoro nikdo vlastně pořádně neví, co Market® hraje, ale prý je to v pohodě

WEB

FILM

ROMAN ŠTĚTINA

Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze, nyní je oceňovaným filmovým nejen u nás, ale i ve světě. Jeho filmy byly promítány např: Londýně LUX, Anthologický filmový archiv (NYC), Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (CZ), GoEAST - Festival středoevropského a východoevropského filmu ve Wiesbadenu (DE). Na našem festivalu nám představí průřez svojí tvorbou a dále se jako hlavní host zúčastní diskuze na téma přerod studenta na umělce.

WEB

HUDBA

M. DOSTÁL
a V. KREJČÍŘOVÁ

M. DOSTÁL a V. KREJČÍŘOVÁ

Oba studují na konzervatoři v Pardubicích. Martin hru na housle a navštěvuje 1. ročník, Verča hru na akordeon a  letos je v maturitním, tedy 4.ročníku. Úspěšně vykonala talentovou zkoušku na The National Danish Academy of Music v  Odense, takže od příštího roku bude studovat v Dánsku. O svých úspěších psát nechtějí, ale těší se, jak Vám zahrají!

DIVADLO

ILEGUMOVA
DIVADELNÍ SPOLEČNOST

ILEGUMOVA DIVADELNÍ SPOLEČNOST

Je nezávislé loutkové divadlo pro děti i dospělé. Hrajeme venku i vevnitř, v nemocnicích, ve školách, školkách a všude jinde. Soustavně zkoumá možnosti loutkového divadla a využíváme nejrůznější typy loutek včetně tradičních marionet.
Vystoupí s novým představením Malenka.

WEB

FILM

KINEDOK

KineDok je nový druh mezinárodního společenství, unikátní filmový klub a alternativní distribuční platforma, spojující fanoušky a  tvůrce autorského dokumentu. V rámci festivalu Trať Vám přinášíme maďarský dokument Vlak Dospívání, který se zabývá příběhem tří dospívajících dětí, které pracují na Dětské železnici vybudované v roce 1948 maďarskou komunistickou vládou.

WEB

Antitalent

hudba

Jelita

divadlo

Guilty Echoes

hudba

Hynek

film

Umprůjem

hudba

Hello Marcel

hudba

kontakty

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat:

hlavní organizátorky:
Markéta Richterová
Dorota Václavíková
Manka Lustigová

spoluorganizátoři:
Kamila Dvořáková
Dan Pastera

Partneři projektu:

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat